Sunucu Teknik Destek ve Yönetim Hizmetleri

Sunucu yönetimi, genel olarak internette ortamında yayın yapan sunucuların sürekli kontrol altında tutulması ,izlenmesi (monitoring) ve bellirlenmiş IT politikaları çerçevesinde oluşturulan görevlerin yerine getirilmesi anlamına gelir.Sunucu Yedekleme sistemleri ve sunucu optimizasyonu da bu görevlerin içerisinde yer alır.
Ağırlıklı olarak web servislerinin çalışmakta olduğu hosting sunucularının kurulumu,yönetimi yanısıra web tabanlı özel uygulamalar,kurumlara yönelik üretim planlama (ERP),muhasebe,veritabanı,müşteri yönetimi (CRM) gibi bazı özel yazılımların sunucu yönetimini yapmaktayız.

Server yönetim servisimiz, Lisans Kiralama ,Microsoft Windows veya Linux başta olmak üzere pek çok farklı platformu modern bulut altyapısında sağlamakta olduğumuz sunucu servislerimizlerimizi tamamlayıcı niteliktedir.

Kendi bünyesinde bilişim personeli bulundurmak istemeyen firmalar,bilgi yönetim sistemlerini ve kritik derecede önem taşıyan kurum içi uygulamaların yönetilmesini isteyen kurumlar, e-ticaret firmaları,web tasarım ve reklam ajansları,hosting satışı yapan firmalar sunucu yönetim servislerimizden faydalanabilirler.

Danışmanlık verdiğimiz servislerin tamamı faturalı ve sözleşmelidir.Sunucu yönetim ve profesyonel destek servislerimizin detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz..

Sunucu Güvenliği

Bilişim Güvenlik Politikaları

Amacı veya sektörü ne olursa olsun bilgi sistemi kullanan herkesin uygulanabilir güvenlik politikalarına ihtiyacı vardır.İşinize ugun güvenlik politikalarını beraber belirleyip uygulamaya geçiriyoruz.

Zaafiyet Denetimi ve Yazılım Açıkları

Zincir,en zayıf halkası kadar sağlamdır.Web uygulamarınızın açıklarını tespit etmek ve zaafiyetleri konularında danışmanlık veriyoruz.

IPS,IDS,Firewall Servisleri

Saldırı tespiti (IDS)ve saldırı engelleme sistemleri (IPS) güvenlik duvarı (firewall)ve uygulama güvenliği (Application Firewall konularında ihityacınıza yönelik profesyonel destek vermekteyiz

AntiSpam ve Antivirus Servisleri

Antispam ve Antivirus filtreleme servislerimiz e-mail sunucunuz nerede olursa olsun sizi koruyabilir.

Web Sunucuları

Sunucu Kurulumu

Tercih ettiğiniz Linux veya Unix tabanlı sunucu kurulumunu gerçekleştirip, hosting hizmetine hazır hale getiriyoruz.

Yük Dengeleme

Yoğun çalışan internet hizmetleri için birçok sunucuyu aynı servisi verecek şekilde konumlandırıyoruz.

Hata Toleransı

Sunacağınız hizmetin kesintisiz çalışması için failover planı hazırlayarak en yeni yazılım ve donanımlarla hata payını en aza indirgeyebiliyoruz.Yüksek Erişilebilirlik

Bulut,CDN,HA,Sanallaştırma ve donanım durumu yüksek erişilebilirliğin birer parçası.Hangi noktada erişilebilirliği yükseltmeniz gerektiğini analiz ederek sizi yönlendiriyoruz.

Email Sunucuları Yönetimi

Eposta Sunucuları

Sisteminizi sadece eposta alıp göndermesi sizin için yeterli midir?Günümüzde bu haliyle basit bir iletişim yöntemi gibi görünebilir,ancak doğru yönetilmediği durumlarda para kaybı ve iş sürekliliğinin engellenmesi manasına gelir.

Doğru Yapılandırma

E-Posta sistemleri diğer sistemlere göre daha karmaşıktır.Çok bilinmeyenli bir denkleme benzetilebilir.Denklemdeki her bilinmeyen bize hatadan ziyade bir sebebi de gösterebilir.Neden olanı ortadan kaldırsanız dahi o e-postayı alamadığınızda bazen iş işten geçmiş olabilir.

Yeni Nesil E-Posta Sunucuları

Sadece mesaj alıp göndermek size yetersiz geliyor olabilir.Günümüzde entegrasyonu güçlü,çok çeşitli ve daha fazla ihtiyaca cevap veren eposta sistemleri var.Exchange ve exchange uyumlu sunucular sadece e-posta alıp göndermekten öte,veri güvenliğini,bütünlüğünü, esnekliği ve ortak bir iş platformu sunuyor

Kesintisiz Çalışma

Kurulumunu ve çalışmasını sağladığımız uygulamalar ile eposta iletişiminizi,çok sunuculu,erişilebilirliği yüksek ve yük dengeleme özelliği olan sistemlere taşıyoruz.Böylece donanım/sunucu arızaları veya network problemleri artık size engel değil.

Desteklediğimiz Yazılım ve Teknolojiler

Streaming Video Sunucularından network uygulamalarına,Database Sunucularından Masaüstü Uygulamalara ve bunların bulut/sanallaştırma ortamında projelendirmesi konusunda destek verdiğimiz marka ve teknolojiler..