Microsoft Lisans Kiralama ,SPLA Nedir?

Microsoft SPLA Lisans Kiralama Modelinde,kullanacağınız yazılım ne olursa olsun sahip olma maliyetlerine katlanmak zorunda değilsiniz.Başlangıç için de herhangi ödeme yapmanız gerekmez.Satın almadan dilediğiniz kadar kullanabilir.İstediğiniz an sonlandırabilirsiniz.

Başlangıç için sıfır maliyet

SPLA,Servis sağlayıcılarla müşterileri arasında yazılım kiralamaya imkanı sağlayan,ön ödeme yapmaksızın her Microsoft Yazılımını sağlayıcıdan kiralayabileceğiniz lisans antlaşma türüdür.SPLA ile sadece kiralama ücreti ile istediğiniz Microsoft Yazılımını kiralayabilirsiniz.Ücretlendirmeler 1 yıl sabit fiyat garantisi altındadır.Yeni versiyonlara yine herhangi bir ücret ödemeksizin geçiş yapabilirsiniz.

Bulut servisleri ve internet altyapılarının sürekli gelişimi SPLA’nın diğer lisanslama türlerine göre daha hızlı büyümesine sebep olmuştur.Özellikle KOBİ seviyesindeki işletmeler, donanım ve yazılım maliyetlerini düşürmekte,bilişim risklerini azaltmakta ve tüm ürün ve hizmetleri kiralama yoluna giderek vergi avantajlarından daha fazla faydalanmaktadır.

Lisans Kiralama Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

SPLA lisans kiralama ile her zaman güncel kalın!

Kullandığınız bir Microsoft yazılımının yeni versiyonuna dilediğiniz zaman bedelsiz olarak geçiş yapabilirsiniz.

Kimler Faydanalabilir?

  • Hosting firması işletiyorsanız,
  • Dönemsel çalışan personel istihdam ediyorsanız
  • Proje bazlı çalışıyorsanız,
  • Sürekli sahada çalışan personeliniz varsa veya çalışma alanları sürekli değişiyorsa.
  • Şantiye,Uzak mesafeli projeler gibi,
  • Sürekli güncel kalmak istiyor ve bunu en düşük maliyetle yapmak istiyorsanız,
  • Her zaman en güncel Microsoft Yazılımını ücret ödemeksizin kullanmak istiyorsanız,
  • Microsoft yazılımlarının maliyetleri yanısıra gerekli donanım ve çalışma ortam maliyetleri size fazlasıyla mali yük getiriyorsa

SPLA Lisans Kiralamanın Avantajları

Aylık Ödeme

Kullanmak istediğiniz Microsoft Yazılım Ailesi’nden herhangi birini  veya birkaçını hemen kiralayabilirsiniz.Küçük miktarda aylık ödemeler ile yazılım lisanslarınızı tamamlarsınız.Dilediğiniz an kiralamayı durdurabilirsiniz.Hiçbir söz vermeden bizimle çalıştığınız sürece bu şekilde lisanslama sorununu çözmüş olursunuz.

Her Microsoft Yazılımı Kiralanabilir

Microsoft yazılım ürünlerinin tümünü bu model ile kiralayabilirsiniz.Örneğin Microsoft Exchange,SQL Server,Windows Server,Lync,Office,SharePoint vb gibi.

Vergi Avantajı

Aylık olarak ödemesini yaptığınız her kiralamada bedelini aynı zaman diliminde gider olarak gösterir,vergi avantajına sahip olursunuz.

Sürekli Güncel Kalın

Kiralamakta olduğunuz yazılımın yeni versiyonu yayınlandığında herhangi bir ek maliyet ödemeksizin sürümü yükseltebilirsiniz.Bu da ortalama 2-3 yılda bir güncellenen Microsoft Windows gibi işletim sistemlerinde hep güncel kalır,sil baştan lisanslama maliyetlerine katlanmazsınız

 

Microsoft SPLA Kapsamında lisansını kiralayabileceğiniz bazı popüler uygulamalar

Tüm Microsoft Windows Server Ailesi,Windows 10,Lync,Exchange,Sharepoint,Office,Microsoft SQL Server